ENG
   PL


Alicja Habisiak-MatczakWYSTAWA »


Alicja Habisiak Matczak urodziła się w 1978 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2002 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych Prof. K. Wawrzyniaka. W 2003 roku uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rządu Włoskiego i odbyła półroczny staż graficzny na Akademii Sztuk Pięknych w Urbino we Włoszech.

Od 2002 roku jest asystentką w Pracowni Podstaw Kompozycji prowadzonej przez dr hab. Danutę Wieczorek na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. W latach 2004-2006 doskonaliła swoje umiejętności dydaktyczne i warsztatowe jako asystentka na Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino. W 2009 roku obroniła swoją pracę doktorską: "Perspektywy - cykl grafik i rysunków na temat przestrzeni miejskiej" i uchwałą Rady Wydziału Grafiki i Malarstwa macierzystej uczelni uzyskała stopień doktora sztuk pięknych.

Jest autorką dziewięciu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w ponad osiemdziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach grafiki warsztatowej i rysunku. Zdobyła jedenaście nagród i wyróżnień na konkursach w Polsce, Rumunii, we Włoszech i w Kanadzie. W 2007 roku została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" dla wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia. W 2010 roku została członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Grafików - AMIGRAV z siedzibą w Montrealu.Alicja Habisiak-Matczak
e-mail: alihabis@wp.pl
http://www.icondata.triennial.cracow.pl/alicja_habisiak
HOME | NOWOŚCI | WYSTAWY | ARTYŚCI | KONTAKT